חדשות

בית החולים האנגלי בנצרת יקיים יום עיון בנושא מחלת פרקינסון

בית החולים האנגלי מפעיל את המרפאה היחידה באזור הצפון לאבחון וטיפול בהפרעות של מערכת העצבים האוטונומית | לראשונה מזה שנים ייערך בו כנס שיציג עדכונים ופריצות דרך בתחום

ד"ר פהד חכים, מנהל בית החולים האנגלי בנצרת. "מחויבות לקהילה הרפואית בצפון". צילום: דוברות בית החולים

תחת הכותרת "פרקינסון מתקדם – מעבר לביטויים המוטוריים" יקיים בית החולים האנגלי בנצרת ביום ד' הבא (12.2) יום עיון מיוחד בנושא. בית החולים האנגלי בנצרת מפעיל את המרפאה היחידה באזור הצפון לאבחון וטיפול בהפרעות של מערכת העצבים האוטונומית, בניהולו של של ד"ר סלים ח'ורי.

הנוכחים ביום העיון ישמעו סקירות מפי רופאים מבית החולים האנגלי וממרכזים רפואיים אחרים, ביניהן: סקירה של ד"ר חכים על נושא הפרעות השינה אצל חולי פרקינסון, סקירה של ד"ר סלים חורי, מנהל היחידה הנוירואוטונומית בבית החולים, על הפרעות אוטונומיות בחולי פרקינסון, סקירה של ד"ר רננה איתן מהמרכז הירושלמי לבריאות הנפש באוניברסיטה העברית בירושלים על נושא הפסיכוזה בקרב חולי פרקינסון, ועוד.

מנהל בית החולים, ד"ר פהד חכים, אמר: "מחלת הפרקינסון מהווה עד היום אתגר גדול עבור חוקרים בעולם. אני מאוד גאה שבית החולים האנגלי מקיים ומארח לראשונה מזה שנים באזור הצפון כנס בסדר גודל כזה ושם על הפרק נושאים חשובים, עדכונים ופריצות דרך בתחום שיוצגו על ידי החוקרים והמרצים בתחום הפרקינסון. אנו מקיימים כנס זה במוסדנו השנה מתוך מחויבות לקהילה הרפואית בצפון ובארץ בכלל.

"חשוב גם לציין שבית החולים האנגלי מפעיל כעת מרפאת פרקינסון שמשרתת אלפים בצפון. זהו אחד השירותים החשובים ביותר שהוכנסו לאחרונה לבית החולים ומהווה מקור גאווה לכולנו".

נושאים קשורים:  בית החולים האנגלי,  ד"ר סלים חורי,  יום עיון,  פרקינסון,  ד"ר פהד חכים,  חדשות
תגובות